کوتاه کننده آدرس اینترنتی

URL طولانی خود را اینجا Paste کنید. همچنین شما می توانید یک آدرس انتخابی داشته باشید که در صورت وجود داشتن می توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که آدرس انتخابی شما قابل استفاده نباشد به صورت خودکار یک آدرس دیگر در نظر گرفته خواهد شد.

توسعه دهندگان وب

مخاطب این بخش توسعه دهندگان و مدیران سایت ها و وبسایت ها می باشند که برای سایت یا وبلاگ خود می خواهند با استفاده از API طراحی شده لینک های طولانی خود را کوتاه کنند. برای استفاده از API مربوطه مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

آدرس API کوتاه کننده
آدرس مربوطه به API کوتاه کننده http://api.0n1.ir می باشد که از طریق متد POST و GET می توانید درخواست های خود را ارسال فرمایید.
پارامتر های ارسالی
پارامتر های ارسالی برای این API به شرح زیر است:
 • long : آدرس طولانی که می خواهید کوتاه شود. مثلا http://google.com. توجه داشته باشید که آدرس های حتما باید با http:// شروع شود.
 • slug : یک رشته کاراکتری بالای ۶ می باشد. این فیلد به صورت اختیاری است و می تواند خالی باشد. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد کاراکتر ها کمتر ۶ و یا کد انتخابی شما قبلا توسط شخص دیگر انتخاب شده باشد، همان قبلی را باز خواهد گرداند.
 • publishable : در صورتی که می خواهید ما مطلب لینک شما را در وب سایت خود انتشار دهیم این گزینه را ۱ و در غیر این صورت ۰ را انتخاب فرمایید.
نحوه ارسال درخواست از طریق JSON
برای ارسال این درخواست خود برای کوتاه کردن آدرس، درخواست زیر را به سمت سرور ما ارسال فرمایید. در مثال یک دکمه که id آن btn است در زمان کلیک شدن اطلاعات را ارسال کرده و آدرس کوتاه شده را از طریق alert بازگردانی می کند.


$("#btn").click(function(){
  var data = {
    "long" : 'http://ir-linux.ir',
    "slug": '',
    "publishable": '1'
  };

  data = $(this).serialize() + "&" + $.param(data);
  $.ajax({
    type: "POST", // POST , GET -- از هر دو متد می توان استفاده کرد 
    dataType: "json",
    url: "http://api.0n1.ir",
    data: data,
    success: function(data) {
      alert(
        data["return"]
      );
    }
    return false;
  });
});
                  

پارامتر های دریافتی

پس از ارسال درخواست شما به سمت سرور، پارامتر های زیر به سمت شما باز خواهد گشت.

 • return : در صورتی که عملیات به درستی انجام شود مقدار آدرس کوتاه در داخل آن قرار خواهد گرفت و به شما بازگردانی خواهد شد.
 • errno : در صورتی که این مقدار برابر 0 باشد یعنی عملیات به درستی صورت پذیرفته است. و در غیر این صورت یک عدد غیر 0 باز خواهد گرداند.
 • errmsg : یک متن به عنوان پیغام برای عملیات شما باز می گرداند. مثلا "آدرس ارسال شده معتبر نمی باشد؛


در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه، با ایمیل support [at] 0n1.ir مکاتبه فرمایید